Konečně i v ČR!

Nejčastější dotazy a odpovědi

Zde najdete nejčastější dotazy a odpovědi na výrobky Earth Friendly Products, na jejich prodej a distribuci

Pokud zde nenajdete odpověď na vaší otázku napište nám.

Dotaz: Všimla jsem si, že prací gel Ecos při delším skladování mění barvu a trochu i hustotu. Je to v pořádku? Jaký to má vliv na jeho funkčnost?

Odpověď: Ano. Protože je gel (a všechny výrobky EFP) vyroben pouze z přírodních surovin, barva a hustota při delším skladování může trochu měnit. Ale nemá to žádný negativní vliv na funkčnost výrobků.

 

Otázka: Prací gel Ecoz. Na etiketě je uvedeno, že jde používat i v horké vodě. Já peru někdy ve studené a někdy v horké vodě. Mohu vždy použít prací gel Ecos?

Odpověď: Ano, prací gel Ecos můžete použít při jakékoliv teplotě vody.

 

Otázka:  Jsou výrobky EFP bezpečné při zvířecí mazlíčky?

Odpověď: Ano, výrobky Ecos jsou bezpečné pro lidi i pro domácí zvířecí mazlíčky. Snad jen u Sprchového čističe, s ohledem na to, že obsahuje Tea tree olej, je potřeba dávat pozor, aby jej případně vnitřně nepožila vaše kočka.

 

Otázka: Mohu Gel na nádobí Dishmate použít i jako mýdlo na ruce?

Odpověď: Ano, můžete jej použít jako mýdlo na ruce, tělo, ale i šampon. Dokonce s ním může umýt i vaše auto!


Otázka: Který výrobek EFP lze doporučit na plísně ve sprše?

Odpověď:  Bělidlo Oxobrite. Prášek smíchejte s trochou vody a po vytvoření kaše jí aplikujte na problematická místa. Nechte min. 30 minut působit a pak odstraňte a opláchněte.

Otázka: Obsahují výrobky EFP palmový olej?

Odpověď:  Ne žádný výrobek EFP neobsahuje palmový olej. Na rozdíl od jiných firem máme pod kontrolou celý výrobní řetězec, od počátečních surovin, takže to můžeme 100% říci...

Otázka: Jaké čistidlo doporučujete na porézní výrobky jako je mramor a žula?

Odpověď: Doporučujeme Univerzální čistič Parsley Plus – Petržel. Má neutrální pH, takže nepoškodí ani povrch, ale ani spoje.

Otázka: Fungují výrobky EFP stejně jako běžné ne eko výrobky?

Odpověď: Ano. Ve srovnávacích testech se dokázalo, že výrobky EFP fungují minimálně stejně jako běžné ne eko výrobky. Američtí čtenáři magazínu Natural Home zvolili výrobky EFP jako nejlepší přírodní čistící výrobky.

Otázka: Zabíjí výrobky EFP bakterie

Odpověď: Ne, naše výrobky nejsou antibakteriální. Fungují skvěle na čištění všech různých povrchů, ale díky pouze přírodnímu složení nezabíjí bakterie.

Otázka: Proč bych měl používat výrobky EFP?

Odpověď: Výrobky EFP jsou vhodné pro každého, kdo dbá na zdraví své i šetrnost k přírodě. Neobsahují žádné karcinogeny ani toxické látky. Jsou vyrobeny pouze z rostlin. Výrobky EFP jsou typem výrobků, které jsou ideální pro lidi, kteří chtějí omezit množství škodlivin ve svém okolí a chtějí být ohleduplní k přírodě. Také pro lidi s alergiemi mohou být dobrou volbou, stejně jako pro lidi, kterým záleží na tom, že nepodporují kácení pralesů pro palmový olej.

 

Otázka: Proč jsou výrobky EFP šetrné k přírodě?

Odpověď: Výrobky EFP jsou netoxické. Jsou vyrobené pouze na rostlinném základě. Neobsahují fosfáty, chlór, ropné složky, palmový olej a mnoho dalších škodlivin, bohužel tak běžných u mnoha výrobců. Jsou 100% rozložitelné a obaly se snadno recyklují.

 

Otázka: Výrobky EFP jsou vyráběny v USA. Dovoz do Evropy je tak velmi neekologický. Nemyslíte?

Odpověď:  Dobrý dotaz. Dovoz do Evropy je realizován ve velkých kontejnerech lodí, balení do spotřebitelských balení se dělá až v Evropě. Navíc firma Earth Friendly Products realizuje ofsetový program (výsadba stromů), takže, jako jediná firma vyrábějící eko čističe na světě, obdržela certifikát uhlíkově neutrální firma (vč. transportu USA – Evropa!). Je potřeba si také uvědomit, že i evropští nebo čeští výrobci musí mnoho surovin dovážet z jiných kontinentů.

 

Otázka: Na některých etiketách výrobků EFP není napsáno, zda jsou rozložitelné. Jsou?

Odpověď: Ano jsou. Všechny výrobky EFP jsou snadno a rychle v přírodě rozložitelné a jsou vhodné i pro domácí ČOV nebo septiky.

 

Otázka: Jsou výrobky EFP testovány na zvířatech?

Odpověď: NE! Výrobce je absolutně proti testování jakéhokoliv výrobku na zvířatech a nepoužívá ani žádné složky ze zvířat nebo na nich testované. Výrobky EFP proto nikdy nebyly a nebudou testovány na zvířatech.

 

Otázka: Jsou výrobky na praní EFP bez lepku

Odpověď: Ano, všechny výrobky EFP na praní, ale i ostatní výrobky  jsou bez lepku.

 

Otázka: Mají výrobky EFP platný bezpečnostní list

Odpověď: Ano všechny výrobky EFP mají bezpečnostní list v češtině dle platných předpisů EU. Kompletní složení jednotlivých výrobků najdete i na každém výrobku.Otázka: Jaký typ plastu je použit na obaly EFP

Odpověď:  Jsou použity HDPE a PETE plasty. Všechny obaly jsou plně a snadno recyklovatelnéOtázka: Je možné malé balení doplňovat z větších balení, aby nebylo nutné kupovat neustále nové obaly?


Odpověď: Ano: Naprostou většinu výrobků je možné doplňovat z větších balení. Pokud váš prodejce tuto možnost nenabízí, kontaktujte nás.

 

Otázka: Výrobky EFP mě zaujaly, ale nakupuji v hypermarketech a tam je nemají. Proč?

Odpověď:  Výrobky EFP distribuujeme výhradně do prodejen zdravé výživy a podobných eko krámků a internetových obchodů. Důvodem je naše snaha podpořit právě tento typ obchodů, kde vědí co prodávají a kde i vy víte, co kupujete. Velké a většinou zahraniční řetězce, pro které není až tak důležitá kvalita výrobku, ale marže a zisk opravdu nevyhledáváme.

 

Otázka: Kde mohu výrobky EFP zakoupit?

Odpověď: V sekci Prodejci tohoto webu najdete seznam prodejců. S prodejem v ČR se začalo 1.10.2013,  proto počet prodejců bude teprve postupně narůstat.

 

Otázka: Chtěla bych výrobky EFP prodávat ve svém obchodě. Je to možné?

Odpověď: Ano, samozřejmě. Kontaktujte nás.